Elbiseler renkleri

Turkuaz elbise

Turkuaz elbise

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Renk özellikleri
 2. Kimler uygundur?
 3. iz
 4. Kollu
 5. Dantel ile
 6. Popüler stilleri
 7. Muhteşem kombinasyonlar
 8. Ne giymeli?
 9. uzunluk
 10. Ayakkabı
 11. aksesuarlar
 12. Makyaj yapmak

Renk özellikleri

Turkuaz rengi yarı kıymetli bir taş onuruna adını verdi. Eski zamanlarda, turkuaz çok saygı görüyor ve büyülü güçlerle donatılıyordu. Bina dekorasyonunda olduğu gibi takılarda da aktif olarak kullanılmıştır. Turkuazlı koruyucunun sahibine iyi şans getirebileceği ve onu kötü güçlerden koruyabileceğine inanılıyordu.

Turkuaz rengin modası uzun zamandır bize geldi, aynı zamanda bütün doğuların modasıyla. O zamandan beri, turkuaz renkli giysiler dünyanın önde gelen tüm podyumlarını kazanır, daha sonra birkaç yıl boyunca unutulur.

Değişmeyen bir şey var: turkuaz rengin modası bizi asla çok uzun bırakmaz - çünkü o kadar güzel ve neşeli ki tekrar tekrar aşık olmamak mümkün değil!

Kimler uygundur?

Turkuaz elbiseler çok çeşitli kızlar tarafından seviliyor, çünkü bu renk her renk tipindeki kadınlarda eşit derecede iyi görünüyor.

Geleneksel turkuaz giyim anlamında, bronzlaşmış cilde sahip sarışın kızlara daha uygundur. Ancak turkuaz renkli düzinelerce ton içerir ve bu spektrumda parlak, bronzlaşmış bir esmer ve hafif, çilli bir cilde sahip kızıl saçlı bir kız için doğru rengi seçmek kolaydır.

Uygun şekilde seçilen turkuaz renk tonu, güzel bir bronzluğa vurgu yapmanıza yardımcı olacaktır, aksine, cildin solgunluğunu ve inceliğini gölgelemek için avantajlıdır.

iz

Tasarımcıların elbiseler oluşturmayı seçtiği en popüler turkuaz tonları düşünün.

karanlık

Koyu turkuaz tonları şunlardır: koyu turkuaz, turkuaz inciler, çok koyu turkuaz ve orjinal "Thrush eggs" adında bir gölge.

Bunların hepsi, kesinlikle siyah saçlı, bronzlaşmış ten ve kahverengi göz sahiplerine hitap edecek olan turkuaz rengidir. Mavi veya yeşil gözleriniz varsa, koyu turkuaz bir elbise size çok yakışacak.

Koyu gölgeler kışkırtıcı değildir, kendilerine dikkat çekmek istemezler, bu nedenle resmi kıyafetler için bile seçilebilir.

Nazik, hafif

Turkuazın açık tonları şunları içerir: açık turkuaz, akuamarin, göksel turkuaz ve Tiffany.

Stilistler, turkuaz genç bayanların açık tonlarını seçmeyi öneriyor - narin turkuaz, genç kızın cildini ve ince yapısını vurgulamanın en iyi yoludur. Görünüş tipine gelince, sarı saç ve ten rengi sahipleri bu renge bakmalıdır.

Açık turkuaz rengindeki elbiseler genellikle gevşek bir şekilde oturur, bu yüzden inanılmaz derecede yumuşak ve havadar görünürler.

parlak

Turkuaz renkten bahsettikleri zaman en çok kastedilen parlak renktir. Parlak tonları şunlardır: parlak turkuaz, mavi turkuaz, mavi, turkuaz-yeşil.

Turkuazın parlak tonları, güneydeki güneş ışınları tarafından ısıtılan, parlak balıkların etrafında dolaştığı ılık suda ve inanılmaz güzellikteki mercanların büyüdüğü denizle ilişkilidir. Parlak turkuaz bir elbise, bir tatil için en iyi seçenektir, çünkü yaşam sevincini ve ebedi bir tatili simgeliyor. Hem esmerler hem de sarışınlar böyle bir elbiseyle çok etkileyici görünürler, sadece doğru makyajı seçmeniz gerekir.

Kollu

Kollu turkuaz elbise, serin bir akşam ya da ofiste bir iş günü için mükemmel bir çözümdür. İlk durumda, kolların varlığı donmanıza izin vermeyecek ve ikincisinde - kıyafetlerin iş tarzını destekleyecektir.

Durum, giysilerde aşırı şiddet yaratmıyorsa, uzun kollu kısaltılmış bir etekle veya eğlenceli bir yaka ile telafi edilebilir.

Sadece bir iş elbisesi değil, aynı zamanda turkuaz bir gece elbisesi de kollarla tamamlanabilir. Çok sık, elbisenin bu kısmı ajur gipür yapılır. Kol uzunluğu tam, ¾ veya daha kısa olabilir.

Dantel ile

Havadar bir dantel elbiseden daha zarif bir şey yoktur. İnce turkuaz danteli bir elbise giymiş, hemen havadar ve zarif hissediyorum. Geleneksel olarak, dantel elbiseler bir kokteyl için - etek kısasa veya ciddi bir gezi içinse - etek yerde ise.

Dantel elbise giydiğinizde hava şartlarına veya kıyafet koduna izin vermezse, dantelleri sadece bireysel unsurlardan oluşacak bir model seçebilirsiniz. Dantel kollu veya korsajlı turkuaz bir elbise, tamamen dantelden dikilen bir kıyafetten daha az etkileyici görünmüyor.

Popüler stilleri

Tasarımlar uzun zamandan beri turkuaz rengine hakim oldular, bu yüzden bizi en çeşitli stil ve kesime sahip turkuaz elbiselerle mutlu ediyorlar.

Kılıf elbiseler Düz kesimli, kollu veya kollu olmayan elbiseler, hem ofis hem de arkadaşlarla yapılan sonraki toplantıda mükemmeldir. Şüphesiz ki bu stilin hiç kuşkusuz hemen hemen bütün figür türlerine uyması.

Elbiseler, tunikler. Ünlülerin çok düşkün. Perdeli kısa turkuaz bir elbise de sahnede ve sahildeki yürüyüşler için uygundur. Turkuaz rengi, açık ten rengi güzel bacakları vurgulamak için faydalı olacaktır.

Pileli etekli elbiseler. Cilveli, yaramaz bir retrou patlatan bir varyant. Kıvrımlı etekli turkuaz elbise - dans için mükemmel bir çözüm çünkü bu tarz hareketleri kısıtlamıyor. Böyle bir elbiseyle giyinmiş, sabaha kadar dans etmek için kulübe güvenle gidebilirsiniz.

Kabarık turkuaz elbise. Bu, her genç kızın hayalini kurduğu gerçek bir prenses kıyafeti. Gelin, muhafazakar görüşlere uymazsa tabii ki böyle bir elbise balo ya da düğünde memnuniyetle karşılanacaktır. Lüks bir elbise için renk tonu, büyük, parlak turkuaz bir bulut gibi görünmemek için hafif ve zarif bir seçim yapmaya çalışmalı. En iyi seçenek açık turkuaz veya Tiffany rengidir.

Muhteşem kombinasyonlar

Turkuaz, çeşitli tonlardaki parlak ve başarılı kombinasyonları oluşturan az sayıda renkten biridir. En güzel kombinasyonları düşünün.

Siyah ile

Siyah ve turkuaz rastgele birbirine çok uyumlu görünmüyor - sonuçta, turkuaz bir taştaki siyah lekeler çok yaygın.

Siyah rengin sertliği ve kısıtlaması, turkuazın kolaylığı ve kolaylığı ile iyi bir kontrast oluşturuyor. Örneğin, kaba siyah deriden yapılmış bir ceket, havadar turkuaz elbisenin orjinal bir ilavesi olacaktır. Ancak deneylere katılmamalısınız, aksi takdirde eklektik bir görüntü yerine rastgele şeyler elde edersiniz.

Turkuaz ve siyahın birleşimi en ünlü markaların elbiselerinde görülebilir.

Beyaz

Turkuaz denizi ve güneş tarafından ısıtılan beyaz kum - bu, kıyafetlerde beyaz ve turkuaz renklerin kombinasyonunu gördüğümüzde başlarda görünen görüntüdür.

Beyaz, turkuaz gibi - çok yumuşak ve saf bir renk, bu nedenle beyaz ve turkuaz tonlarında bir elbise kesinlikle zarif, romantik doğaların tadını çıkaracak. Beyaz, kıyafetlerde aksesuarların rengi olarak da bulunabilir. Örneğin, zarif beyaz ayakkabılar ve havadar beyaz pelerin turkuaz bir elbise ile mükemmel bir kombinasyon olacaktır.

Bej rengiyle birlikte kullanılması da popülerdir. Gövde rengi çıplak bir vücut efekti oluşturmak için kullanılır.

Mavi ile

Mavi ve turkuaz ilişkili renklerdir, bu yüzden onları giysilerle birleştirmek çok kolaydır. Mavi, daha sakin bir renk, varlığıyla parlak ve aktif bir turkuazın dengelenmesi gibi görünüyor.

Mavi ve turkuazın kombinasyonu kontrast olabilir - birinin parlak tonunu ve farklı renkteki açık tonunu seçtiyseniz. Elbiselerdeki renkler çok ilginç görünüyor, mavi rengin pürüzsüzce turkuaz olduğu görülüyor. Azure, safir ve ultramarin tonları turkuazla iyi bir şekilde birleştirilmiştir.

Yeşil

Turkuaz ve yeşil renklerin kombinasyonu, doğada sıklıkla bulunduğu gibi çok uyumlu bir şekilde algılanır.

Turkuaz elbise, yeşil ayakkabı, el çantası veya mücevherleri yeşil taşlarla etkili bir şekilde tamamlar. Turkuaz ve yeşilin birleşimi sualtı dünyasıyla ilişkilendirilir, bu nedenle genellikle denizkızı görüntüsü oluşturmak için kullanılır: uzun, akan saçlar ve açık bir korse ile zemine oturan bir elbise.

Pembe ile

Turkuaz ve pembe çiçeklerin kombinasyonu taze ve sıradışı görünüyor.

Bu renklerin farklı renk tonlarını kullanarak, tamamen zıt görüntüler yaratabilirsiniz: Barbie kızdan spor şıklığına. Açık, turkuaz ve pembenin pastel tonları kombinasyonu çok yumuşak ve romantik görünüyor. Bu renklerin parlak, zengin tonlarını birleştirerek, muhteşem ve dinamik bir kombinasyon elde edebilirsiniz. Pembe aksesuarlar turkuaz bir elbise için mükemmeldir.

Sarı ile

Turkuaz ve sarı renklerin kombinasyonu, her şeyden önce, yaz, rahatlama, parlak güneş ışığı, bulutsuz gökyüzü ve sulu yüzey ile ilişkilidir. Turkuaz-sarı renk aralığında yapılmış bir kıyafet, harika ruh halinizi başkalarıyla paylaşmak istediğiniz günler için harikadır.

Yaz aylarında tatile giderseniz yanınıza turkuaz bir elbise almayı ve ona sarı bir şapka, sandalet veya büyük boncuklar giymeyi unutmayın. Bu görüntüde sizi pozitif olarak şarj edecek ve keyifli günleri hatırlatan güneşli, parlak fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ne giymeli?

Turkuaz elbisenin kendisi güzeldir, ancak aksesuarları ve kıyafetleri eşleştirerek daha da etkileyici görünüyor.

Turkuaz giysisine ilaveler mevsime göre seçilmelidir. Örneğin, soğuk mevsimde dar taytlar ve bir ceket veya hırka olabilir. Ayrıca, turkuaz bir noktada birleşmemek için, bu giysiler nötr veya kontrast renkte seçilmelidir. Yaz aylarında, turkuaz bir elbise, çok renkli taşların kolye gibi parlak süslemelerle tamamlanabilir.

uzunluk

Uzunluğa bağlı olarak, turkuaz elbise çeşitli durumlar için uygun olabilir.

Zemine uzun

Uzun turkuaz bir elbise mutlaka özel günler için bir seçenek değildir. İnce bir kumaştan yapılan basit bir silueti olan elbise, örneğin şifon veya patiska, sahilde veya mesire yerinde sıcak bir yaz gününde yürümek için idealdir. Rahat ama şık ayakkabıların ve parlak aksesuarların görüntüsünü tamamlamayı unutmayın.

Hala yayıncılıkla ilgiliyse, ipek veya kadife gibi daha asil malzemelerden bir elbise seçin.

midi

Orta uzunlukta turkuaz elbise çeşitli durumlar için mükemmeldir, sadece stil ve malzemeyi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir. Opak kumaştan yapılan dar elbise, turkuaz rengi kapatır - ofis için harika bir seçenek.

Soğuk kışlarda, buklet veya gabardin gibi yoğun, ılık bir malzemeden - örülmüş veya dikilmiş kollu turkuaz bir elbise seçerek kadınsı ve zarif kalabilirsiniz. Görüntü bej, siyah veya renkli taytlarla desteklenebilir.

kısa

Kısa turkuaz bir elbise genellikle genç kızların bir seçimdir. Turkuaz rengin neredeyse tüm renk paleti ile güzel kombinasyonlar oluşturma kabiliyetine sahip olması nedeniyle, turkuaz renk hayranları, görüntünün romantizmini bir jarse, motorcu deri ceket veya renkli botlarla seyrelterek güvenle deneyebilir. Sıkı bir siluet ile turkuaz mini, tersine kabarık etekli kutlamalar için uygun olacaktır.

Ayakkabı

Turkuaz rengin mükemmel bir şekilde çeşitli renklerle birleştirildiğini söylemiştik.Bu nedenle, turkuaz bir elbise için ayakkabı seçme problemi çok kolay bir şekilde çözüldü. En belirgin çözüm, elbette turkuaz renkli ayakkabılardır.

Görüntüyü monoton hale getirmemek için, ayakkabılarınızı elbiseden biraz daha açık veya daha koyu olarak seçmenizi tavsiye ederiz. Diğer bir klasik seçenek beyaz veya siyah ayakkabılardır. İlki daha yumuşak bir görüntü oluşturmak için uygundur ve ikincisi - daha katı bir görüntü için.

aksesuarlar

Turkuaz elbise için aksesuarlar, tonda ve zıt renklerde seçebilirsiniz.

Mücevherat ve mücevher, elbisenin rengine göre seçilmelidir. Parlak renklerde turkuaz bir elbise için, gümüş metallerden ve saydam taşlardan yapılmış daha rafine süsler daha uygundur. Parlak turkuaz bir elbise için, gümüş olanlar istisna olmasa da, örneğin altın ve çok renkli boncuklardan daha göz alıcı takı seçmeniz önerilir.

Turkuaz elbiseyle muhteşem bir görüntü oluşturun oldukça basittir!

Gerçek turkuazdan yapılmış bir küpe veya kolye, turkuaz bir elbiseyle harika görünecek.

Makyaj yapmak

Turkuaz, hiç olmadığı gibi, gözlerin rengini gölgelendirir, bu nedenle kozmetiklerin yardımıyla yüzün bu bölümünü vurgulamalıdır.

Göz renginize zıt olacak parlak gölgeler seçin. Daha etkileyici bir görünüm elde etmek için eyeliner - siyah veya renkli - hakkında da ihmal etmeyin. Hafif ve havadar turkuaz bir elbise için yumuşak, pastel renklerde daha sakin, yarı saydam bir makyaj seçmeniz gerekir. Gözleri parlak bir şekilde vurguladıysanız, dudaklara çok fazla dikkat çekmemelisiniz - doğal bir gölgenin parlaklığı ile yapmak daha iyidir.

Yorumlar
 1. Katia
  10.01.2016

  Turkuaz benim en sevdiğim renk! Görünüşe göre atıyor. Mavi ve beyazın yanı sıra turkuaz denizde bir tatil hatırlatıyor.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler